top of page

SE PSEM NA KOLE

Aktualizováno: 9. 9. 2020

ANEB JAK VYJÍŽDÍME MY S BAMBULAMA


V zimě patří k naší vášni bezpochyby lyžování a skliapy a v létě se snažíme vyrážet na kola nebo longboardy. A když už vyrážíme na kola, tak se k nám dostanou většinou dotazy typu ,,Jak jsme se naučili s bafákama jezdit na kole, jak se naučili běhat u kola a podobně...." A mě vždycky mrzí, že nemám jednoznačnou odpověď nebo radu, kterou bych mohla poslat dál. Všechno šlo tak nějak ,,přirozeně" :)

Nejdůležitější je určitě zmínit, že nejsme žádní profící ani zarputilci co se jízdy s pesanama týče. Jezdíme pro radost a pro hezky a společně strávený čas. Nemáme žádné držáky na vodítka ani speciální tažná vodítka. Když vyrážíme na kola, snažíme se abychom si to užili všichni. Takže aby mě neupadla po půl hodině ruka z toho jak držím ty dva blázny (ano, vím, že jsou ty speciální držáky a podobně:) ) a aby ti dva nebyli po celodenní vyjížďce vedle kola zpruzený ještě víc než, kdyby zůstali sami doma :) Samozřejmě připomínám, že to jsou naše zkušenosti, každý pes i pániček to má jinak. Ba naopak obdivuji všechny ty ,,poslušňáky" co vydrží nekonečnou dobu běžet vedle kola, smekám a velký respekt :)

My máme rádi volnost a pohodu, takže když na kolo, tak někam do přírody, kde se můžeme v klídku projet my a ti dva se můžou hezky proběhnout. A nevyhýbáme se ani těm lehčím trailům (protože to je vážně hodně baví, řekla bych, že jim to trošku připomíná zimu, když valíme pecky dolů na lyžích:) ale to samozřejmě jenom v případech, že jsme si vážně jistí, že nikde nikdo není :) Oni většinou valí bomby před námi nebo vedle nás a s Róbou máme od sebe rozestup (co kdyby přeci jen náhodou :).


S VODÍTKEM A BEZ VODÍTKA

Pro nás to jsou určitě dvě dost rozdílný věci :) Tak se pojďme mrknout jak to teda máme my.


S VODÍTKEM

Jak už jsem psala, vyhledáváme místa, kde můžou běhat na volno, ale jsou samozřejmě situace, kdy je na vodítko dáváme. Ať už to jsou důvody různé: lidi, silnici (vím, je to zakázaný :) ale představme si spíš nějakou okresku, přes kterou se prostě musíme někam dostat a nepředstavujme si několikakilometrovou frekventovanou silnici:) ) a nebo nějaké jiné důvody.

A tohle je přesně to, na co se nás všichni ptají ,,jak jsme je naučili běhat na vodítku vedle kola:) " a já bohužel nemám odpověď. Od malička jsme je tahali na kolo, brusle a longboardy a v každém tady z těchto sportů jsme je prostě někdy na vodítko dát museli. Řekla bych, že to přišlo takovou ,,přirozenou” cestou a naučili se běhat pěkně vedle nás. Vodítko máme na krátko, aby se nám to nikde nezamotalo a určitě si ho nepřivazujeme k řídítkům a nebo několikrát kolem ruky!!! No a co se u nás osvědčilo, je teda fakt, že je lepší mít oba dva, než abychom měli s Róbou každý jednoho :) V jiném případě, totiž táhnout jak pominutí a chtějí jít prostě spolu :)


BEZ VODÍTKA

No a jízda bez vodítka? To už sem asi nakousla výše, Tím, že vybíráme místa, kde můžou lítat na volno, tak úplně ,,nepotřebujeme" aby nám běhali vedle kola, ale samozřejmě na nějaké krátké vzdálenosti to taky zvládáme a určitě to je výhodou. Když se potkáme třeba s nějakými túúúristy nebo kolemjdoucími, tak abychom je nemuseli dát hned na vodítko, tak stačí (teda alespoň pro naše potřeby) aby přiběhli na přivolání a šli u kola.)


A NA CO URČITĚ NEZAPOMENOU S SEBOU?


Tak jako na každou výpravu, tůru a cestu byste neměli zapomínat na nějaké #musthave tak ani u kola tomu není jinak :) My máme s sebou vždy nabalený tyto věci (ale jsou to vlastně věci, které taháme ať jdeme kamkoliv)

  • vhodný postroj a vodítko

  • voda + cestovní miska !!!

  • lékárnička

  • pamlsky

  • pytlíky na bobky

  • pinzeta na klíšťata

  • krém na packy (ten netaháme všude, ale pokud jedeme někam na víc dní, tak je určitě dobré ho mít)

Je každého věc co si s sebou nabalí, ale určitě nikdy nezapomínejte na PITNÝ REŽÍM! Ikdyž počítáte s tím, že budete někde u vodu, nikdy nevíte jak se vám plány změní, tak ta jedna láhev s vodou, už vám tolik místa nezabere :) My jsme třeba jednou dopadli takto (viz foto níže) než jsme stačili zastavit na pauzu, tak Carol uviděla nějaký ,,potůček" a bylo :)

Kromě pitného režímu a nějakých těch #musthave věcí, které byste s sebou měli mít, určitě nezapomínejte na PAUZY. Pokud zrovna nešlapete do nějakého krpálu, tak se více méně pořád vezete, ale za to ten váš čtyřnohý parťák po celou dobu valí pecky a běží, takže mu sem tam nějaká pauzička přijde vhod:) A když už budete někde odpočívat, tak mu mrkněte třeba na packy, jestli je všechno ,,oukej" :)

Závěrem mě napadá snad už jen jedna myšlenka:) Samozřejmě nechci nic zjednodušovat ani přehánět :) Ale už samotné pořizování pejska a potom ten společný život s ním, je o určitém kompromisu, který děláte samozřejmě rádi :) ( v opačném případě si nemáte pesana co pořizovat :) ). A u jízdy na kole tomu není jinak. Člověk by měl především tu jízdu (cestu, směr, povrch, okolí......) přizpůsobit jemu a při troše štěstí najít nějakou zlatou střední cestu u které budou spokojeni všichni :) Tím chci jenom říct to, že pokud se chceme někde vyřádit na kole, kde víme, že by to nebylo pro ně úplně ideální (ať už počasí, povrch, vzdálenost....) tak je prostě s sebou raději nebereme.0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page