top of page

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ PRO TY NAŠE PESANY

Aktualizováno: 9. 9. 2020

Každý si psa pořizuje z nějakého důvodu a pak se tomu snaží všechno přizpůsobit. Pamatuji si, přesně ty moje - parťáka co se mnou bude všechno podnikat...jezdit na kole, chodit na skialpy, cestovat.....a tak různě:)

Možná mně v hlavě proběhla i myšlenka, že se budeme věnovat Dogdancingu :) přišlo mi, že každý kdo má ausíka se tomu prostě musí věnovat a líbilo se mi to :) Ale tuhle myšlenku sem opustila hned ze dvou důvodů:

1. protože jsem chtěla Kiniho už po pár měsících ,,reklamovat" :) vůbec to nebylo to živý, bláznivý štěně, který jsem očekávala....pořád jen spal a byl strašně línej :)

2. sem pochopila, že nemůžeme mít všechno a nebo jinak - nemůžeme se věnovat všemu :) :) Protože ,,odpočinek", je taky důležitou součástí tady toho psího života :)

Naši bafani nejsou vzorným příkladem toho jak má být pes vychovaný, nevěnujeme se ani klasickým psím aktivitám jako jsou agility, dogdancing, dogfrisbee, canicross .....a já nevím čemu ještě :) (ikdyž zase s dobrým pocitem můžu říct, že spoustu věcí jsme minimálně vyzkoušeli.......třeba i pasení ovcí jsme zkoušeli:) ) a na cvičák jsme chodili taky jenom, když jsme byli malí:)


Teď si třeba vzpomínám (strašně to letí) že s Kinim jsme vlastně zkoušeli i výstavy :) Dokonce posbíral i nějaká druhá místa (na první to prý nebylo kvůli tomu jeho moc růžovýmu čumáku!!! přitom já ten jeho růžový čumák tak zbožňuju:)).

Každopádně tímto vším chci jenom říct, že ikdyž se nevěnujeme ničemu takovému, neznamená to, že vyčníváme, že jsme jiní a nebo ti co nic nedělají pořádně.....máme svůj vlastní svět a svoje vlastní aktivity. V zimě chodíme na skialpy, lyžujeme (a nejlépe v prašanu), běháme do kopců vedle lanovky, vozíme si i zadky na lanovkách, v létě jezdíme na kole, bruslích, longboardu, běháme, venčíme se u golfu a cestujeme.

Naučili jsme se dělat všechno společně a to je pro nás prostě nejvíc.

No a teď k tomu vybavení:) Myslím, si, že toho nemáme zase tak moc :) ale jsou to věci, které nám to při mnoha aktivitách hodně usnadňují.


VYBAVENÍ NA SPORT

  • obojky (to je asi jasná věc, přes den je mají stejně celý den na sobě a dáváme je dolů jenom na noc - když si tedy vzpomeneme :) )

  • vodítka (klasický vodítka, který má každý svoje - není totiž od věci, když teda zrovna nejste sami, toho jednoho pesana někomu ,,udat" , protože co si budeme nalhávat, někdy mám od nich vytahaný ruce jak...)

  • postroje (postroje používáme už od té doby co byl Kini prcek (nebo od té doby, co už je mohl nosit) - začínali jsme je používat hlavně kvůli skialpům, a jsme po celou dobu věrní jedné značce - ikdyž jsme jednu dobu měli problém, že ti naši chlupáči jsou trošku ,,huňatější" tak nám některé typy byly trošku na knop kolem krku, ale to jsme doladili)

Toto jsou ty původní postroje ze kterých jsme trošku vyrostli :)


A tady ty oranžový,to už jsou ty aktuální co máme :)

  • dvoják (používáme dvojité vodítko s amortizerem - v části vodítka je guma, takže když ti dva zatáhnou, není to taková prda :) )

  • opasek (nejlepší věc, kterou jsme mohli, kdy pořídit - opasek je nastavitelný, takže si ho můžeme s mojí drahou polovičkou střídat a když pominu to, že ho nejvíce využíváme na skialpy, tak při trajdání po horách, kromě toho, že mě pěkně táhnou, mám prostě ,,volný" ruce, což se teď s Bartem hodí :)


CO JSME OBNOVILI ZA 6 LET


Komplet toto vybavení máme od značky Manmat, jsme s tím prostě moc spokojení. Tady jenom pro představu co jsme obnovili za 6 let:

  • obojky - předtím jsme to nějak různě měnili, ale teď ty od Manmatu máme už 2 roky stejné

  • postroje - máme teprve druhý a to jenom kvůli tomu, že nám byly prostě ty předchozí malý

  • dvoják- máme druhý, to se nám trošku přetrhalo (odřelo o kameny, stromy atd......to je prostě jasný :) )

  • opasek - máme taky druhý, ale to jenom kvůli tomu, že jsem nutně ,,potřebovala" aby mě ladil k postrojům a vodítku :D ale samozřejmě jsem si to odůvodnila - ten předchozí (ničím nezničený:) může využívat přeci moje polovička a můžeme mít tak každý jednoho bafana, ne? :)


NO A KDY A CO NEJVÍCE VYUŽÍVÁME?


Není samozřejmě pravidlem, že když vyrážíme třeba na brusle, tak MUSÍME mít všechno na sobě. Někdy třeba jen přibrzdíme autem někde a když máme longy s sebou, tak se jdeme projet a nemáme tyto postroje a dvoják u sebe. Takže většinou to děláme jak je psáno níže:) ale není to PODMÍNKOU:)


SKIALPY (postroje, dvoják, opasek)

Řekla bych, že na skialpech to využíváme nejvíc. Nejsou vždy místa, kde můžou běhat na volno a hlavně někdy není na škodu, když trošku potahají a pomůžou mi trošku:) ( Kor teď s tím vozíkem co tahám za sebou:) )

LYŽOVÁNÍ (postroje, dvoják, opasek)

Když se nám (mně) nechce zrovna šlapat do kopců, tak vyrazíme vlekem nahoru (ať už kotvou, pomou nebo lanovkou) a pak si to pěkně seběhneme dolů a pokud sjíždíme zrovna po sjezdovce, tak tam si je taky nedovolíme pustit na volno, takže jsou pěkně zapřáhlí.

pozn. o našich zimních radovánkách připravuji samotný článek

HIKING (postroje, dvoják, opasek)

Na trajdání po horách to docela taky využíváme. Je to zase otázka toho, kde jsme a jestli musí být přivázáni.

BĚHANÍ (postroje, dvoják, opasek)

Nejsme zrovna ti co chodí každý den běhat, to zdaleka ne, ale když dostaneme chuť, tak vyrazíme. Ikdyž se přiznám, že raději zvolíme takové místo, kde můžou běhat na volno, než na vodítku, ale jsou i takové případy :)


KOLO (postroje, vodítka)

Na kole to používáme samozřejmě bez opasku:) Jenom kšíry a normální vodítka (s tím dvojákem, bychom si asi rozbili čuňu). Každopádně je to stejný případ, že se snažíme vyrážet někam, kde můžou být na volno, ale většinou je potřeba někde projet, přejet, projít, kde je lepší je mít na vodítku.

BRUSLE (postroje, dvoják, opasek)

Na brusle vyrážíme většinou na cyklostezky, takže jsou na vodítku pořád. Naštěstí jsou hezky naučeni běhat vedle mě (teď vedle vozíku spíš) takže je mám přicvaklý k opasku klasicky.

LONGBOARD (postroje, dvoják)

No a tady vyrážíme taky bez opasku. Z velké části se většinou jezdíme projet někam, kde můžou běhat na volno, ale když to jinak nejde, tak se zacvaknout a držíme je jen v ruce.

Tady je klasický případ toho, že nemá manmat výbavu:) Ale spíš to, co auto zrovna poskytlo asi:) a je to teda taky už pár let zpátky, ale pro představu jak běhá vedle longu:)


No a to je k naší výbavě asi všechno:)

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page