top of page

TATRANSKÁ LOMNICE

Aktualizováno: 9. 9. 2020

Tentokrát jsme si udělali takový ,,rodinný“ týden. Nabalili jsme babičku, dědu, tetu, strejdu a vyrazili směr Vysoké Tatry. Moc jsme se těšili, že to bude konečně taková ta ,,poklidná“ dovolená :) Výlety, túry, golfík, koupání a klídeček.

Ale zase ,,špatně" :) Hned při cestě tam jsme plánovali, co všechno bychom chtěli podniknout a stihnout :) A v tomto tempu jsme to zase celé prožili :)

Když vyrážíme s Bilym (obytná budka) nebo spíme v korbě, tak mě strašně baví ty rána, jak jenom rozlepíte oči a koukáte na tu krásu okolo (pokud jste teda zrovna večer dobře zaparkovali :) ) a tentokrát jsme to měli hodně podobně. Na ubytování jsme dorazili samozřejmě pozdě večer, takže nebylo nic vidět, ale ráno…..koukat z postele na Lomničák :) To byla bomba.


TATRANSKÁ LOMNICE

Je zajímavý jak moc dodá počasí místu šmrnc :) Dva roky zpátky na podzim, jsme tady byli a bylo takový ,, pochmůrný“ počasí, sychravo, vítr, zima a nikde nikdo….jen ten jelen na parkovišti…..ale mělo to samozřejmě svoje kouzlo :)

Tentokrát na Lomnici pořádně pálilo sluníčko, bezvětří a mraky lidí :) Každopádně, když už jsme byli tady, naplánovali jsme si vyrazit nahoru na Skalnaté pleso. U stanice lanovky je obrovské neplacené parkoviště, takže i přes vysokou návštěvnost :) není problém zaparkovat.

Na Skalnaté pleso se dostanete buď zeleně značeným turistickým chodníkem nebo komu se nechce šlapat nahoru, tak se dá samozřejmě vyrazit lanovkou.

 

Obousměrnné lístky:

  • na Skalnaté pleso stojí 22 euro

  • na Lomnický Štít 27 euro

  • na Lomnické sedlo 9 euro (+ lístek Tatr. Lomnice - Skalnaté pleso, tzn. + 18 euro)

pozn. zakoupení lístků dopředu s gopassem jsou samozřejmě ceny levnější :)


Dobré vědět:

  • Kočárek není problém, nic se za něj neplatí, je jen potřeba ho poskládat do první lanovky, ta je trošku menší:)

  • Pejsi taky nejsou problém, nic se za ně neplatí, jen musí mít náhubky

 

Ze spodní stanice vyrazíte menší kabinovou lanovkou do stanice Štart (odtud až dolů vede krásná asfaltka).

a tam přestoupíte už do větší kabinové lanovky, která vás vyveze na Skalnaté pleso. Kdo by chtěl pokračovat ještě dál, je možné se nechat vyvézt sedačkovou lanovkou na Lomnické sedlo a nebo co určitě stojí za to, vyjet visutou červenou lanovkou (překonává 855 metrů převýšení) až na Lomnický Štít, kde na vás čekají nádherné výhledy a kavárna Dedo.

Na Lomničák jsme moc chtěli, ale bohužel jsme neměli koupené lístky dopředu :( Takže je potřeba (doporučuji) si koupit lístek s několikadenním předstihem online – je o to velký zájem a lístky jsou vyprodané několik dní předem!

SKALNATÉ PLESO

Ideální představa: Vystoupíme z lanovky, Bárta ,,odložíme“ do Sviští krajinky (eko mini park s dřevěnými sochami a prolézačkami), pejsci ho tam budou hlídat a s Robou se vyplácneme v restauraci na slunečnou terasu, objednáme si Aperol Spritz a budume se koukat na ty výhledy :)

Tak a teď tu o té Červené Karkulce:) .......No každopádně ta Sviští Krajinka tam vážně je a ta restaurace s terasou taky:)

Kolem Skalnatého plesa se dá udělat taková ,,kratší“ procházka (ale určitě ne s kočárkem :) Prcka do nosítka, krosny nebo do ruky :) My sice vyrazili s vozíkem (stále věříme, že Thule je nepřemožitelný:) ) ale tentokrát to bylo dost na hraně :)

Z plesa se můžete vydat samozřejmě na různé trasy:

  • na Malou Svišťovku (2,5 km) a klidně i dál :) (směrem tam je to z kopce)

  • na Velkou Svišťovku (2,6 km) a klidně i dál, třeba až na Zelené pleso (+ 2,6 km) :) (směrem tam je to do kopce)

  • zpátky dolů po zelené do Tatranské Lomnice (6 km)

  • nebo třeba po červené kouknout na vodopády a Rainerovu Chatu (4,7 km) (směrem tam je to z kopce)

Nás počasí trošku zahnalo, tak jsme vyrazili zpátky dolů:(


TIP NA JÍDLO

Tím, že se na horách mění počasí z minuty na minutu, tak nás černé mraky a bouřka trošku popohnali a zapíchli jsme to hned pod parkovištěm v Relax Parku Jazierko a vůbec to nebylo špatný:) krásné jezírko s loďkami, velké dětské hřiště a restaurace. Jídlo bylo super (dokonce jsme se i v pohodě najedli – ti tři odpadli a spali:)).

A jak už to tak bývá, déšť zahnal většinu lidí, takže jsme potom měli Lomnici skoro jenom pro sebe, ještě jsme ji trošku prošli a vyrazili zpátky na ubytko.

Pak už se jenom vyblbnout na dětským nebo golfovým hřišti a mohlo se jít ,,spát" :)TIP NA VÝLET

Sice jsme to plánovali, ale bohužel se nám to nepodařilo uskutečnit, tak třeba někdy příště :) a nebo to může někoho inspirovat.

Na všechna tady ta vyhlášená místa – Tatranská Lomnice, Starý Smokovec, Štrbské pleso se dá z Popradu dostat i vlakem :) My bydleli ve Velké Lomnici a tak náš plán byl takový:


Vlakem dorazit do Tatranské Lomnice a tady buď:

1. Vyrazit po modré trase, přes vodopády Studeného potoka na Hrebienok (5,8 km a trasa je celá do kopce)

2. Nebo vyjet na Skalnaté pleso a vyrazit po červené trase, přes Obrovský vodopád na Hrebienok (5,8 km a trasa vede celá z kopce)

------

Z Hrebienku buď ještě 2 km dolů nebo se dá jet pozemní lanovkou do Starého Smokovce.

A ze Starého Smokovce vlakem zpátky do Velké Lomnice.


Tak a to je všechno :)

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page