top of page

TAUPLITZALM - RAKOUSKO

MÍSTO, KDE DÁVAJÍ KRÁVY DOBROU NOC


Na toto kouzelný místo jsme vyrazili na konci letních prázdnin a jsme si jisti, že nám v hlavě zůstane asi ještě dlouho a nebo minimálně na seznamu, že ho musíme ještě někdy navštívit a to klidně i v zimě.

Do střediška, které leží v 1650 m n.m. se můžete dostat buď čtyřsedačkovou lanovkou z vesničky Tauplitz (cesta nahoru a dolů je za 17 euro a dětský za 1O euro, ale co mě překvapilo, že i za pejska se platí 4 euro a kolo vám vyvezou zdarma) a nebo se můžete vydat krásnou panoramatickou cestou z vesničky Bad Mitterndorf. Pokud se rozhodnete vyjet až nahoru, je zapotřebí akorát zaplatit mýtné u vstupní brány. Tu najdete určitě bez problémů, protože už při příjezdu do vesničky jsou na ni ukazatele (tuším, že jsou označeny jako ,,Alpenstraße."). My jsme s obytkou platili 15 euro a za normální auto je to 12 euro. A není problém vyrazit ani v noci, je tam automat.

Info pro bydlíkáře: Je jedno kolik nocí tam zůstanete, cena je pořád stejná :)

Nevím sice jak to tam vypadá o víkendu, ale my jsme dorazili v dopoledních hodinách a parkoviště nahoře už bylo docela plný, ale všichni parkují samozřejmě co nejblíž k hlavnímu dění, takže zadní plocha s parádním výhledem tam čekala jenom pro obytky.

Dominantou celého místa je 6 jezer, která se dají různě prošpikovat, takže pak záleží na vaší chuti a zdatnosti, kterým směrem a jak daleko se vydáte. A není problém vyrazit ani s kočárkem, sice ne všechny cesty, ale spousta jich nabízí ,,solidní" povrch :)

Pro nás (asi nejvíc mě a Barta) byly největším zpestřením krávy :) které se po celém areálu pohybovaly jak se jim zlíbilo a jediné ohradníky byly vlastně u chatek s ubytováním. Takže ne ohradníky pro krávy, ale ohradníky pro chatky :)


....z toho samozřejmě plyne taky to, že Bart za celý den nezavřel pusu a říkal pořád dokola jenom ,,hovno, hovno, hovno....:) "protože na ty si bylo potřeba dát vážně pozor.

Pro ty co tam zůstávají přes noc, se s blížícím večerem stává toto místo ještě více kouzelnějším, protože všichni už opouští parkoviště a vám zůstává, poněkud rychle se ochlazující" a ničím nerušený Tauplitzalm ,,jenom" pro vás.

Jako tipem bych dala, si vybrat nějaký parádní pařez na konci parkoviště, nalít si sklenku vína, kochat se výhledem na zasněžené hory a poslouchat bučící krávy.....pro nás bylo samozřejmě s Bartáčkem toto nereálný :D ale tak jsme si to alespoň představovali a plánovali, že to zkusíme ráno s šálkem kávy......ale to taky neklaplo :)

Z toho místa jsme dál pokračovali do Alpendorfu (Sankt Johann) kde jsme dopřáli celý den Bártovi a on si tak mohl užít parádního dětského blbince, který tam nahoře ve středisku je.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page