top of page

THULE CHARIOT SPORT

Aktualizováno: 9. 9. 2020

PLNOHODNOTNÝ ČLEN NAŠÍ RODINY


Tak jo, původní název článku byl ,,Vozík vs. kočárek" Jenže, když jsem začala psát o samotném vozíku, tak toho začalo být tolik, že jsem to musela přehodnotit a zůstat jenom u vozíku:) Takže o tom, jaké má pro nás výhody kočárek Thule Urban Glide 2 někdy příště:)

Při pořizování kočárku jsme neměli vůbec představu, jaký typ pořídit, ale za to, co se týče vozíku, tak tam byla představa do jisté míry jasná :) Chtěla bych jezdit na kole, chtěla bych běhat, bruslit, jezdit na longboardu, chodit do lesa a trajdat po horách a hlavně, chtěla bych trávit čas na skialpech!! (v té době jsem třeba vůbec netušila, že nepořídit si tento vozík, tak nevylezu v zimě ani z chalupy:) ).

A když jsem psala, že představa byla do jisté míry jasná, myslela jsem tím, že bylo zapotřebí ještě vybrat, který typ vozíku pořídíme. Thule nabízí tři typy : Chariot Sport, Cross a Lite. Na všechny tyto typy je možné pořídit příslušenství jak na kolo, běh tak na lyže (skialpy, běžky). Hlavní rozdíl tedy spočívá v samotném ,,vybavení" vozíku. Nebudu tady rozepisovat co všechno má každý vozík :) (to můžete mrknout na jejich stránky www.thule.com) ale spíš bych poznamenala, proč jsme se rozhodli pro typ Chariot Sport :)


THULE CHARIOT SPORT

Hlavní důvody proč jsme se rozhodli MY pro typ Sport:

 • ruční kotoučová brzda (to je pro mě nepostradatelná věc na bruslích a longboardu) - má pouze vozík typu Sport

 • odepínatelná boční okénka (před pořízením jsem to nebyla schopna posoudit, jestli je to nezbytné, ale na doporučení a nyní po zkušenostech vím, že je to skvělá věc:

 1. když prší (sněží), můžete dát jenom pláštěnku a boky můžou větrat

 2. přes léto máme nonstop ,,otevřená" okénka (píšu sice ,,otevřená", ale síť tam samozřejmě zůstává:) )

 3. když jedete na kole po prašné (nebo bláto) cestě, tak to taky není od věci, nasadit pláštěnku a boky můžou opět pěkně větrat

- má pouze vozík typu Sport

 • nastavitelné odpružení (věděli jsme, že budeme vozík využívat na maximum a že prcek v něm bude trávit hodně času, tak jsme nechtěli, aby byl po pár metrech vydrnkaný jak...) má pouze vozík typu Sport....samozřejmě ,,odpružení" má i vozík Cross (do jisté míry lze upravit) a Lite (nelze upravovat)

 • úložný prostor (tak to je pro nás velká bomba:) narvu tam toho vážně hodně) - má pouze vozík typu Cross a Sport

Tak to byly hlavní důvody, proč jsme se rozhodli pro vozík typu Chariot Sport a tady jsou ještě další shrnuté vlastnosti:

 • polohovatelná sedačka (to jsme zatím třeba nevyužili, protože s ,,miminkovníkem" to nebylo potřeba, ale věřím, že až odložíme miminkovník, tak to bude super výhoda, až si bude chtít zdřímnout) - má pouze vozík typu Cross a Sport

 • plně polstrovaná sedadla - má pouze vozík typu Sport (Vozík typu Cross má částečně polstrovaná sedadla)

Výběrem vozíku to ovšem nekončí :)

K vozíku je možné dokoupit spousta příslušenství, takže je zapotřebí si rozmyslet na co všechno budu vozík používat. My měli představu jasnou, takže...

Základní vybavení vozíku je tzv. ,,kočárkový set" - vozík má vepředu dvě malá otočná kolečka (tato varianta je vhodná na procházky po asfaltě, ale taky (pro nás:) ) nepostradatelná věc, když jedeme třeba na kola i na lyže, tak necháme kolečka připevněná z vrchní strany a dle potřeby využíváme - když dáme třeba někde pauzu a chceme s vozíkem někam popojet, tak sundáme cyklo nebo ski set, nasadíme malá kolečka a vozík můžeme hned využívat jako ,,kočárek" - je to otázka vážně pár vteřin:))

Teď si tak vzpomínám, že to je taky skvělá věc, když se chcete s tím vším dostat třeba do lanovky:) tak doporučuji nasadit kombinaci velká zadní kola + malá přední kola.,,MIMINKOVNÍK" ZÁVĚSNÉ LŮŽKO


,,Chceme jezdit už od miminka".....v tomto případě jsme museli pořídit ,,miminkovník" tzv. závěsné lůžko ,,Infant Sling", které se zavěsí do vozíku a můžete v tom vozit prcka už od 1 měsíce (lůžko se dá využít cca do 10 měsíců).

Jakmile nám z toho prcek vyrostl, pořídili jsme ještě další ,,polstrování" - takové čalouněné boky s opěrkou hlavy ,,Baby Supporter" (to můžete používat od cca 6 do 18 měsíců)


CYKLISTICKÝ SET


,,Jasná věc, v létě chci prostě jezdit na kole" ...takže je potřeba pořídit ,,cyklistický set"

Každý prodejce to má asi jinak, ale tento cyklo set se většinou prodává s tím základním vybavením.

Tady bych spíš věnovala pozornost na zadní osu kola - na moje kolo jsem musela pořizovat ještě speciální adaptér (Thule Thru Axle Syntace), abych mohla vozík vůbec připojit ke kolu.


LYŽAŘSKÝ SET


,,Jako milovník zimy a hor, přeci nemůžu být bez tohoto setu.......".,,Lyžařský set" (Cross-Country Skiing Kit) je takový trošku ,,boláček" mezi tím vším - pořizovací cena je prostě trošku vyšší, ale po první zimě, můžu s čistým svědomím říct, že jsem tento set využila na milión procent a že to byla nejlepší investice, která nám pomohla ,,přežít" zimu (která byla mimochodem pohádková:) )

Set se prodává primárně asi na běžky (na kterých jsem třeba nikdy nestála :) ), ale na skialpech v tom nevidím žádný problém:

Pamatuji si například, když jsem to za sebe nasadila poprvé - byla jsem tak ,,nas........naštvaná" vůbec mě to nešlo, bořila jsem se v prašanu, těžký to bylo, chumelilo, malej plakal, neuměla jsem se ani otočit na něj a zkontrolovat ho, Carol mě tahala pořád bokem, protože už chtěla běžet a já jsem pořád přešlapovala na místě a nebyla jsem se schopná otočit ani o 90°. Dopadlo to tak, že jsem celý ten ,,ancábl" sbalila, vytáhla nosítko (přesně to nosítko, který jsem se předtím bála vytáhnout, protože ,všude ,,v diskuzích" psali, že se to nemá.....) a vyrazila jsem tak poprvé na skialpy. A víte co? Bylo to skvělý, Ve finále to byl jeden z nejkrásnějších výšlapů z celé zimy. Malej celou dobu spinkal, Carol dováděla mezi stromy v prašanu a po celou dobu parádně sypalo....ale to jsem trošku zavzpomínala a odbočila.

Nicméně vozíku jsem samozřejmě dala druhou šanci a vyrazili jsme spolu za hezkého počasí na upravenou stopu:) Pěkně jsme si to tam všechno vysvětlili a od té doby jsme byli nerozlučnou dvojkou (minimálně na celou zimu:) )

Nemusíte jen na lyže...

A když píšu, že jsme byli nerozlučnou dvojkou" tak tím myslím, že ty lyže jako takové, jsme skoro vůbec z vozíku nesundávali:) U nás byla zima vážně parádní a krásná (mraky sněhu:) )

...a tak jsme vozík s lyžemi využívali i jako ,,kočárek". Zkoušeli jsme kombinaci lyže + malá přední kolečka.....ale tím, že máme i ,,běžecký set" (jedno přední velké kolo) tak kombinace tohoto kola + lyže je nepřekonatelně lepší do sněhu (samozřejmě úplně nejvíc by se hodila taky lyže dopředu :) ) (Více rozepsáno níže u běžeckého setu)


,,Běhaní, brusle, longboard, procházky v lese, po horách a ve sněhu.....slibuji, že toto všechno a mnohem víc budu stíhat a využívat:) ".....takže jsme pořídili i ,,běžecký set" (Jogging Kit - jedno velké přední kolo) .

Tady ten set využíváme asi nejvíc (v porovnání s těmi malými kolečky) - vozík je krásně stabilní a drží přímou stopu.


LÉTO

Jak jsem slíbila, tak se snažím to všechno využívat:) Malá kolečka více méně vůbec nevyužíváme a pokud není vozík zrovna zapřáhlý za kolem, tak je nasazené přední kolo. Jak na bruslích, longboardu, při běhání nebo jenom při šlapání po horách je to skvělá kombinace. Vozík zvládne kde jaký terén a hezky se ,,vozí":) .

ZIMA

Kola + přední kolo

Pokud se člověk nerozhodne zrovna brodit v prašanu, tak už jenom kombinace klasických zadních kol s tímto předním kolem je suprová a dá se vyrazit na nějakou ,,zasněženou" túru nebo procházku....

Kombinace je ideální, když se chystáte někam, kde se můžete potkat i s ,,asfaltem" :)

Lyže + přední kolo

V zimě jsme třeba zkoušeli i kombinaci lyže + malá kolečka (neříkám, že se to nedá:) ale vozík musíte vést více méně stejně jenom po lyžích, protože co si budeme vykládat, malá otočná kolečka do sněhu.....:) je to dobrý tak při nějaké zastávce, že se vozík o ta kolečka opře a nepřepadne celý dopředu.

S velkým předním kolem už to je jiná paráda :) To už můžete vyrazit i do většího sněhového dobrodrůža (tam už to potom limituje spíš vaše výbava na nohách:) takže třeba nasadit sněžnice a jste ,,nepřemožitelní" ).

TIP: když budete zrovna někde odpočívat a prcek vám bude spinkat, tak je dobrý podložit přední kolo, aby to měl trošku ,,rovný" to spinkání (nebo to poslouží jako dobrá zašívárna pro pejsky :) )

Závěrem jsem se pokusila ještě shrnout a dát do kupy nějaké výhody a nevýhody (z našeho pohledu!!) a snad to už bude vše:


VÝHODY:

 • můžeme se i s prckem nadále věnovat různým sportovním aktivitám (lyžování, kolo, brusle, běh, longboard, túry...)

 • bezpečnost (pětibodový pás, přední síť, vozík je stabilní...)

 • na vozík je možné přidělat všechny sety (když nepočítám, že budu přeskakovat z lyží na kolo:) - takže můžu kdekoliv a kdykoliv měnit aktivity dle potřeby)

 • jednoduché složení (vozík se pouze sklopí a zacvakne – dle velikosti auta se můžou oddělat ještě kola)

NEVÝHODY:

Z našeho pohledu se horko těžko něco hledá, tak alespoň toto :)

 • vysoká pořizovací cena

 • vozík je trošku širší (v případě, že se chystáte někam do obchodu a podobně, tak je potřeba počítat s tím, že je širší než klasický kočárek)

 • hodila by se ještě jedna lyže dopředu, do extrémních sněhových podmínek :)

Vůbec by mě nenapadlo, že by se mohl člověk tolik rozepsat o ,,vozíku“ (a to jsem se vážně držela…..u každého setu jsem si vzpomněla hned na nějakou vtipnou příhodu:)) ale vozík je pro nás (hlavně pro mě teda) vážně takový plnohodnotný člen naší rodiny, který nám to všechno hodně usnadňuje :)


A to už je teď vážně všechno:) tak snad to někomu třeba pomůže až bude stejně bloumat a přemýšlet jako my, když jsme vybírali:)


PS: o zimě, skialpech a lyžařském setu bych chtěla někdy napsat samotný článek a více se rozepsat tak uvidíme :)
0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page