top of page

THULE URBAN GLIDE 2

DALŠÍ PARŤÁK V NAŠÍ RODINĚ

Je to hrůza - může mít někdo rozepsaný článek rok a půl? :D Chětla jsem o kočárku psát, už krátce po tom co jsme ho pořizovali, ale bohužel se k tomu dostávám až teď, teď kdy už slouží pro našeho druhého prcka Deniho :)

Takže v rychlosti začnu od úplného začátku. Kočárek jsme pořizovali pro Barta až jako ,,sporťák" a pamatuji si moc dobře jak jsem z toho měla hlavu jako balón - hlavně jestli to není zbytečný (protože jsme už měli od malička sportovní Thule vozík ) a jestli ho využijeme. Řešili jsme to, kde jsme mohli, navštívili jsme snad milionkrát prodejny, abychom si ho ozkoušeli......A v hlavně mě pořád šrotovali tyto věci: že je moc široký, nejde otočit, že ho můžeme vozit pouze po směru jízdy a že je moc vysoký (pro mě jako pro prcka :) )

Jenže taky jednou nastal den, kdy mi jedna ,,insta kámoška" :) (co to mají všechno nastavený tak podobně jako my:) napsala, že mají taky kočár a vozík a že ikdyž jedou na dovču s karavanem, tak si i přesto berou oba dva, protože ho prostě využívají na maximum. A to byl asi poslední rozhodující moment, kdy jsme Glidovi řekli ANO :)

A víte co? Měla pravdu......teď po roce a půl můžu s klidem říct, jak moc jsme ten kočár využili a jak moc nám dobře stále slouží. Bohužel jsme teda dospěli taky k tomu, že když někam vyrážíme, tak s sebou taháme všechno, vozík i kočár, (záleží teda kam zrovna jedeme) takže místo v autě rapidně mizí :)


THULE URBAN GLIDE 2


Hlavní důvody proč jsme se rozhodli MY pro tento kočárek:

 • vhodný do terénu (vzhledem k tomu, kde bydlíme a kam cestujeme, jsme potřebovali pořídit prostě kočárek, který zvládne víc než městské chodníky:)

 • otočné přední kolo (toto je vlastnost, která se ruku v ruce nese s předchozím bodem - díky možnosti zaaretování kola, máte možnost zvládnout mnohem lépe terény, popřípadě, když vyrážíte sportovat :)

 • design (opět stejný důvod jako ten u terénu:) Nechtěli jsme trajdat po horách s nějakým nablejskaným měšťákem :) a hlavně, ruku na srdce dámy: Myslím, že chlapům se s takovým kočárkem mnohem lépe jezdí a připadají si u toho možná víc ,,mužsky:) (ale to je takový můj osobní poznatek :) )

 • sportování (že když se zrovna nebudu chtít někam hrnout s vozíkem, tak budu moc i s tímto kočárkem vyrazit na brusle, nebo si zaběhat, popřípadě na longboard)

 • snadné složení (toto třeba hodně chválím:) kočárek je možné složit jednou rukou a je to hotový)


To byly ty hlavní důvody, proč jsme se rozhodli pro kočárek Thule Urban Glide 2 a tady jsou ještě další shrnuté vlastnosti:


 • polohovatelné sedátko s bezpečnostními pětibodovými popruhy

 • nastavitelná rukojeť (což je například pro nás super, protože výškový rozdíl mě a Robi je docela znatelný :) a hlavně se dá napolohovat až dolů,takže teď to využívá i Bart a vozí pěkně brášku v kočárku)

 • úložný prostor (ten je docela hodně velký a má tam i boční kapsičku na zip)

 • kapsičky u sedátka (na obou vnitřních stranách kočárku jsou dvě síťové kapsičky, které jsou dobré na drobné hračky nebo pitíčko)

 • síťová kapsa (ještě jedna kapsa je hned pod rukojetí, vhodná na takové ty věci, které chcete mít hned po ruce)

 • odpružení zadních kol

 • polohovací stříška (stříšku je možné ještě rozepnout a prodloužit tak o malý ,,větrací" kousek)


THULE PŘÍSLUŠENSTVÍ


Stejně tak jako k vozíku, tak i ke kočárku je možné dokoupit spoustu příslušenství, takže je zapotřebí si promyslet, co všechno budete ještě potřebovat.

Základní kočárek Thule Urban Glide 2 je tzv. ,,sporťák" takže do něj například těžko narvete novorozence :) ale to vůbec nevadí, protože to všechno má řešení. Takže tady je vypíchnuté některé příslušenství, které se dá ke kočárku dokoupit + doplněné info, co jsme třeba pořizovali my:

 • korba Thule Bassinet (MÁME: dětská korbička pro miminka. která se díky adaptérům snadno přicvakne na konstrukci kočárku)

 • madlo Thule Bumper Bar (MÁME: bez toho si kočárek teda vůbec nedokážu představit)

 • pláštěnka Thule Rain Cover (MÁME: jak na sporťák, tak na korbičku)

 • kapsa a držák na nápoje (MÁME: můžete si pořídit buď jenom držák na láhev Bottle Cage a nebo my jsme si pořídili takový větší držák, který má kapsičku na zip na drobné věci a ,,ďouru" na láhev-Organizer Sport. Ikdyž má kočárek spoustu úložného prostoru, já osobně tento držák využívám nejvíc, ať už na telefon, foťák, pití, klíče, prostě cokoliv, co potřebujete mít hned po ruce a hlavně ho můžete přicvaknout jak ke kočárku tak ke sportovnímu vozíku. Jednu dobu se skvěle hodil i pro Bartíka, vysvětlím:) Bylo období, kdy moc nechtěl sedět v kočárku, ale moc toho neušel, takže věčně v kočárku stál, čelem ke mně:) a kapsička, která je na zip, ho nesmírně bavila, schovával si tam autíčka, pořád ji zapínal a rozepínal a já tak měla alespoň na nějaký ten kus o zábavu postaráno. Samozřejmě ho u toho člověk musel jednou rukou držet, aby nespadl, ale prostě tak nějak jsme toto období přežili :) )

 • dětský stoleček (ten nemáme, to mi přišlo zbytečný, ale je možné si pořídit dětský stoleček Snack Tray s držákem na hrnek)

 • adaptéry na autosedačku (MÁME: mají různé typy adaptérů na dětské autosedačky)

 • ochranná síť (moskytiéra) (tu jsme nepořizovali)


OSTATNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ


Ještě sem hodím pár bodů, které jsme ke kočárku pořizovali, ale ne přímo od thule.

 • zimní fusak (fusak máme od bugaboo high performance, tím, že bydlíme na horách a venku jsme prostě za každého počasí, tak jsme chtěli pořídit něco doopravdy kvalitního a v čem prckovi nebude zima a myslím, že jsme nešlápli vedle. Pořizovací cena je teda šílená, ale teď když na to zpětně koukám tak určitě nelitujeme.)

 • podložka z merino vlny (to jsme pořizovali ještě do korbičky pod fusak a využívali jsme to hodně i ve sportovním vozíku)

 • jarní/letní fusak (ten máme od Pinkie, mají moc hezký věci a dá se to hezky nakombinovat všechno :)

 • podložka do sporťáku (taky máme od Pinkie. Dřív jsem si myslela, že to je jenom ,,designovka" :) ale prdlajs, skvělá věc, protože prcek vám v kočárku baští, je od bahna a já nevím co ještě, takže podložku potom prostě jenom vezmete a hodíte do pračky :) a kočárek zůstal relativně v pohodě :)

 • nánožník (od Pinkie)

 • rukávník na rukojeť (ten už ani nevím od koho máme. Používala jsem ho docela často, ale teď ho nemůžu třeba nikde najít, ale žiju i bez něj :) )

 • přebalovací taška/organizér (tady bohužel nemůžu sloužit :) ačkoliv se to může zdát jako nepostradatelná věc :) já jsem toto vyřešila klasickým batohem, který tahám všude s sebou, takže žádnou speciální tašku na kočárek jsme nepořizovali)

 • polohování nožiček (u kočárku nejde nastavit podložka na nožičky tak, aby prckovi nevisely nožičky dolů /třeba při spánku/, ale dá se pořídit na ma-tata-cz speciální podložka, která to všechno vyřeší :) ) My jsme na to přišli pozdě, takže to pořídíme až přesedlá Deni do sporťáku)

 • stupátko (JEŠTĚ NEMÁME, ALE CHCEME POŘIZOVAT: Thule dělá stupátka jenom pro kočárky Sleek a Spring, ale existuje už stupátko, které je kompatibilní i s Urban Glide 2 a to je Lascal Buggy board maxi

Tady ještě podrobnější info ke korbičce a adaptérům :)


KORBA THULE BASSINET


Jelikož jsme si kočár doopravdy strašně moc zamilovali, tak s příchodem dalšího člena rodiny nebylo nad čím přemýšlet a sporťák jsme jenom přesedlali na kočárek pro miminko.

Korbičku snadno připevníte ke kočárku, stačí jenom sundat sportovní verzi, nasadit adaptéry a kočárek pro miminka je hotový. Korbička se dá i snadno složit a tím potom ušetří spousty místa v autě (protože ruku na srdce, konstrukce kočárku je prostě trošku větší a mě osobně třeba zabere celý kufr - ale já mám doopravdy malinký kufr)

ADAPTÉRY NA AUTOSEDAČKU


Dobrým řešením potom jsou (které já hodně využívám, když jedu třeba do města, nebo někam něco vyřizovat autem) adaptéry na autosedačku, které opět lehce připevníte ke konstrukci kočárku (vlastně je vyměníte za ty adaptéry na korbičku) přicvaknete autosedačku a valíte (sice to vypadá vzhledem k větší konstrukci jako vosa na bombóně:) ale účel to splní :)


No a závěrem tady vypíchnu ve stručnosti nějaké výhody a nevýhody kočárku (z našeho pohledu :) )


VÝHODY:

 • STABILITA (stabilita kočárku je vážně skvělá. A díky odpružení a ruční brzdě můžete vyrazit na brusle, longboard, zaběhat si a nebo vyrazit jen na procházku do lesa, na hory, nebo na zablácené pole. Samozřejmě je to pořád jen kočárek, jde třeba znát porovnání se sportovním vozíkem, který je se stabilitou zase o krok dál. Ale to už jsou takové ,,extrémy".

 • KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ (po tom všem, co jsme s kočárkem projezdili, musím uznat, že to je vážně držák a když pominu jenom ty ,, designové" škrábance a neustálý nános bahna, tak je pořád ve skvělé kondici :) )

 • ARETACE PŘEDNÍHO KOLA (aretace vám umožní lépe manipulovat s kočárkem. A měla jsem třeba dotazy, jestli se častým používám neničí, tak za nás osobně NE :) a to s ní pracujeme doopravdy často)

 • BEZPEČNOST (pětibodový pás)

 • JEDNODUCHÉ SLOŽENÍ (kočárek složíte jednou rukou a dle velikosti auta se můžou oddělat ještě zadní kola, takže i vzhledem k větší konstrukci z toho po složení uděláte docela skladného prcka :) )

 • DESIGN (krásný jednoduchý design, který ocení i chlapi:) a je ho možné pořídit v různých barvách)

 • OD MIMINKA (můžete ho využít už od úplného miminka až do doby, kdy se vám tam prcek ještě vleze (hmotnostní limit u sporťáku píšou 34 kg :) )a bude tam chtít být :)

 • OMYVATELNÝ MATERIÁL (jelikož náš kočárek je věčně zaprášený nebo od bahna, tak se s tím teda vůbec neprdíme a jde celý pod vodu, hadicí ho celý ošplouchneme a jede se dál)

 • PŘENOSNÉ DRŽÁKY NA PITÍ (držáky na pití /teda alespoň ten co máme my:) / lze použít jak na kočárek, tak na vozík, tak to nemusíte pořizovat dvakrát)

 • STUPÁTKO (už je možné pořídit i stupátko pro staršího sourozence, které je kompatibilní s tímto kočárkem - Lascal Buggy board maxi)


NEVÝHODY:

Oni to vlastně nejsou úplně nevýhody, spíš takové drobnosti, které je ale asi dobré zmínit, aby s nimi člověk počítal:)

 • kočárek je trošku širší (v případě, že se chystáte někam do obchodu a podobně, tak je potřeba počítat s tím, že je širší než klasický kočárek )

 • pouze po směru jízdy (kočárek nejde otáčet jak u některých ,,sporťáků" lze jezdit pouze po směru jízdy, ale z vlastních zkušeností musím uznat, že sem v tom žádný zádrhel nenašla, protože je pravda, že v tomto obobí dávají děti přednost spíše tomu co se děje v okolí než tomu, aby koukali na vás :) )

 • polohování sedátka (sedátko nejde do úplného lehu (nemyslím si, že to je úplná nevýhoda, protože jsme nakonec zjistili, že nám to nikdy v ničem nevadilo)

 • polohování nožiček (nejde nastavit, tak aby prckovi nevisely nožičky dolů, ale opět je to řešitelné, protože třeba na ma-tata-cz si můžete objednat takovou speciální podložku, která to všechno vyřeší :) ) My jsme na to přišli pozdě, takže to pořídíme až přesedlá Deni do sporťáku)

Závěrem mě napadá snad už jenom jedna věc :) Kočárek Thule Spring :)

Ne, že bychom těch kočárků měli málo. Ale třeba my jsme kvůli cestování s letadlem ještě pořizovali malý cestovní kočárek, který je doopravdy skladný a lehoučký (Tehdy jsem ho sehnala na bazaru vážně za pár kaček :).A s postupem času, kdy Bart rostl, jsem kočárek začala hodně využívat, když jsme jeli třeba někam autem něco vyřídit, nakoupit apodobně (stala se z něho taková ,,povinná" výbava auta:) ) a nebo, když jsme jeli někam na dovču a nechtěli jsme tahat už vozík i kočár (to mu byl třeba 1,5 -2 roky) a už to bylo zbytečný, takže jsme vlastně vzali vozík na sportování a trajdání a ten malý prskolep na nějaké ty denní potřeby - třeba na přespání u moře :)

Jinými slovy, kočárek Thule Spring je loňskou novinkou od Thule a od těch lidí co už ho mají, mám samé dobré recenze a hlavně se mi líbí, že i přesto, jak je malý a skladný, tak na něj můžete připevnit i to sourozenecké stupátko :) .....tak uvidíme, zkusíme házet víc korunek do pokladničky a třeba ho pořídíme.


Tak a to je ke kočárku všechno :)


1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Dobry den, super clanok :) tiez mame tento kocik a neviem si ho vynachvalit..vo Vasom clanku som nasla inspiracie co vsetko by sa mi zislo k nemu este :) chcem sa spytat, ten nanoznik a podlozka od pinkie, to su take tie univerzalne velkosti? Sedia aj na tento kocik? Lebo kocik mi pride vacsi nez ine. Dakujem. Martina

Like
bottom of page