top of page

VÁNOCE NA PRAŠANU - RAKOUSKO, ITÁLIE

Aktualizováno: 16. 9. 2020

ANEB JAK JSME SE NEDOSTALI DO LIVIGNA

Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků v roce, ale poslední roky nás vždycky mrzelo, že jsou spíš na blátě než plné sněhu a tak jsme dostali skvělý nápad (nechápu, že nás to napadlo až tak pozdě :) ) že, když není ten prašan schopný napadnou u nás, tak se vydáme my za ním:)

A víte co? Byly to ty nejskvělejší Vánoce, který jsme mohli zažít.

Opadly veškeré starosti s vánočními přípravami :) místo zdobení stromečku, jsme nabalili pár ozdob s sebou, koupili jsme malý stromeček v květináči (kupodivu s námi přežil celou cestu) zabalili věci na kopec, domluvili se ještě s jednou rodinkou, co vyrazila společně s námi, nasedli jsme do obytky a a mohli jsme vyrazit.

KÜHTAI


Prvních pár dní jsme strávili v naší (ne tak dlouho objevené) oblíbené Kühtai (2000 m n.m.), kde nehorázně sněžilo a bylo to jak v pohádce :)

Bart si vyzkoušel jeho první ,,psí spřežení“, my jsme se konečně projeli pořádně v prašanu, prošli na skialpech a vlastně to bylo zase pár super dní strávených na tomto místě :)

Horší to potom bylo s přesunem, kdy jsme měli docela problémy se vůbec ze střediska dostat a hlavně to potom sjet zpátky dolů :) Řekněme, že ne všem členům posádky bylo úplně do smíchu :) Ale zvládli jsme to.

Pokračoval přesun směr Livigno, které jsme si vybrali jako místo, kde budeme slavit Vánoce. Po cestě jsme navštívili obchod s potravinami, nakoupili brambory, zelelninu, rybí file a bublinky a nastal pocit spokojenosti, že už máme všechno připravený :) Ale to bychom nebyli my, že jo :)

Tramtadadááááááá……rakousko – švýcarský hranice! A je to tady, poprvé po těch mnoha letech to přišlo :) Usměvavý švýcarský celník nás poslal na zvážení :D :D No jasně, že jsme neprošli :) a o dost! :) No nic, každopádně celník byl dost v pohodě, ale bohužel nás nemohl pustit dál. Doporučil nám jinou cestu, kterou bychom se do Livigna mohli dostat (jen byla asi o 8 hodin delší) a jelikož už bylo pozdě večer a druhý den Štědrý den, tak jsme začali přehodnocovat naše plány……Otevřeli jsme mapy a přemýšleli kde to zapíchneme,no a ejhle kousek byla italská Solda, která je kousek za hranicemi.


SOLDA


Když jsme byli v Soldě naposledy, tak jsme to zapíchli přímo pod lanovkou na spodním parkovišti, hned u sjezdovky a bylo to skvělý, ale tentokrát jsme našli takový ,,camping“ parkoviště, které patřilo k jednomu hotelu a byl tam veškerý servis, voda, elektrika, toalety, bazén……tak jsme zakotvili tam. Na sjezdovky pořád pěšky dostupné :)

Štědrý den jsme strávili na skialpech a splitu, bambulkám cinkaly rolničky na jejich vánočních šátcích, hlad jsme zahnali ve stylové hospůdce na sjezdovce, dali pár svařáků a po cestě zpátky jsme nakradli pár větviček, aby měl Ježíšek kam dát dárky.

V obytkách jsme potom nachystali salát, usmažili ryby a řízky a venku připravili stůl…..a přišlo to nejkouzelnější (milovníci zimy a hor pochopí) prostě začalo nehorázně kydat, ale takový ty vločky jak pivní podtácky! Do toho už byla tma, všude svítili jen vánoční světýlka, hrály vánoční písničky, všechno co jsme prostřeli na stůl bylo v okamžiku zasypaný sněhem a já jsem si v ten okamžik uvědomila, že to jsou ty nejkrásnější Vánoce.

Pořádně jsme se přioblékli, naservírovali na stůl a do psích misek, popřáli si krásný vánoce, přiťukli si a pustili se už do té dávno studené večeře:

Jako v pohádce. V Soldě jsme potom ještě strávili pár dní a pokračoval přesun.


SONNENKOPFT


Přesun pokračoval do Sonnenkopfu. Tam jsme to zakempili na parkovišti u lanovky a ikdyž ráno nebylo zrovna dvakrát optimistické. Spíš břečka než sníh a nehorázná fronta na permice i na lanovku……tak po vyjetí lanovkou nahoru bylo všechno zase vráceno do normálu a my si mohli užít další pohádkové středisko :)

A ač neradi, tak jsme se potom museli vracet zpátky domů, protože nás čekal ještě tradiční silvestrovský pobyt na českých horách s celou naší partou :)


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page