top of page

ZIMNÍ TIPY DO VOZÍKU CHARIOT

Věřím, že všichni milovníci hor a hlavně zimy se nemůžou vždycky dočkat (tak jako já) až vyrazí na skialpy, běžky a nebo jen tak na prochajdu :) A pokud už máte o zátěž navíc (prcka :) ), plánujete toto dobrodrůžo praktikovat i s ním a pořídíli jste si na to sportovní vozík....tak se vám třeba hodí pár zimních tipů:)

Dostávám totiž spoustu dotazů vždycky do kolika stupňů s dětmi chodíme ven a jak je oblíkáme - ale já na toto nerada odpovídám. Každé dítko je jiné, některé je třeba vyloženě zimní typ a jiné to může špatně snášet. Mělo by to být prostě na vašem zdravém rozumu. Vy jste ti co vaše dítko znáte nejlépe. Ale co vám můžu prozradit, jsou nějaké naše zkušenosti...

1) TEPLO


Ze všeho nejdůležitější je zajistit pro prcky teplo.

Do vozíku, dáváme jednu vrstvu oblečení navíc a snažíme se zajistit, aby mělo dítko teplo hlavně pod sebou (to řešíme merino podložkou + pokud máte dítko v miminkovníku, tak pod ní je ještě spousty místa na nějakou deku nebo tak něco). Nezapomínejte totiž, že děti se tam nehýbou a oproti obyčejnému kočárku jsou blízko země.

2) KONTROLA


Pokud vám děti spinkají a nebo je máte za sebou na lyžích, tak určitě nezapomínejte na to, je kontrolovat!️Zkontrolovat jestli jim tam je teploučko a jestli se jim dobře dýchá. A nevyhýbejte se tomu ikdyž jste na běžkách nebo skialpech sami, vím, že je to ,,voser”, člověk musí sundat lyže i ten ,,postroj" ale raději párkrát zrealizovat tento proces než potom řešit nějaký průser.

3) ČAS

Jak už jsem psala, každé dítko je jiné a jen vy sami dobře víte, jaké je. Proto je dobré přizpůsobit i čas strávený venku vzhledem k počasí (mráz, vítr, sníh, sluníčko....).

VÍTR

Pokud už vyrazíte a venku vám trošku víc ,,fučí", tak nezapomeňte dát boční clony (pokud máte ty oddělávací) a nechte je rozdělané třeba jenom zespodu.

SNÍH

Určitě nasadit pláštěnku a podle toho jako moc a odkud sněží :) pořešit případně i ty boční clony.

SLUNÍČKO

Ani sluníčko není bezstarostné počasí :) Tím, že je vozík nakloněný na takovou ideální ,,opalovačku" tak se hodí určitě clona proti sluníčku:)


PS.: A ať je vítr, sluníčko nebo mráz, tak nezapomenout i na nějaký speciální krém na obličej do těchto podmínek :)


A to je k ,,teplu" s vozíkem asi všechno :)
1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1件のコメント


Šárka Štefflová
Šárka Štefflová
2022年1月16日

Ahoj, můžu se zeptat, v jakém věku dítěte jste vytáhli chariot na skialpy? Co také, co se s ním reálně dá sjet? Jestli se dá "jen" držet na cestách nebo jestli vozík zvládne i nějaký rozumný terén mimo trasy? Předem moc díky za odpověď, Šárka

いいね!
bottom of page